Wydłużenie godzin pracy przedszkola

Zajęcia stymulujące rozwój motoryki małej

Podczas zajęć będących wydłużeniem godzin przedszkola odbyły się warsztaty plastyczne z zakresu ręcznego tworzenia i dekorowania ozdób z masy solnej. Dzieci wyrabiały masę dłońmi, następnie wałkowały ciasto, po czym przy użyciu foremek wykrawały kształt serca. Na koniec pomalowały je farbą i ozdobiły według własnego uznania. Przygotowane upominki wręczyli swoim najbliższym z okazji Dnia Kobiet.

Poprzez udział w zajęciach  dzieci nie tylko ćwiczą rękę, ale także uczą się cierpliwości i koncentracji uwagi. Usprawniana jest precyzyjna praca rąk, koordynacja między dłońmi, koordynacja ręka-wzrok, przekraczanie linii środkowej ciała, czynności samoobsługi oraz współpraca w grupie.

Warsztaty Bożonarodzeniowe

Nieodłącznym symbolem Świąt Bożego Narodzenia są kartki bożonarodzeniowe wysyłane do rodziny i przyjaciół. Kartki, szczególnie wykonane samodzielnie to dziedzictwo kulturowe, które stanowi o naszej tożsamości. W związku z tym w oddziale przedszkolnym naszej placówki w ramach projektu „Dobre przedszkole – dobry start” odbyły się warsztaty świąteczne przybliżające tą tradycję. Popularyzacja twórczości związanej z tematyką świąt Bożego Narodzenia, zachęcenie do twórczej aktywności i ekspresji plastycznej oraz rozwijanie wyobraźni to cele jakie realizowane były podczas naszego spotkania.