Obchody Światowego Dnia bez tytoniu

W dniu 31 maja obchodzimy Światowy dzień bez tytoniu.   Uczniowie naszej placówki zostali włączeni w tegoroczne obchody, poprzez udział w kampanii dotyczącej podniesienia świadomości nt. szkodliwych i śmiertelnych skutków używania tytoniu , narażenia na bierne palenie, oraz zniechęcenia do używania tytoniu w jakiejkolwiek formie.

W tym roku hasło przyświecające obchodom brzmi „ Tytoń – zagrożenie dla  naszego środowiska .”  Szkodliwy wpływ przemysłu tytoniowego jest ogromny i ciągle rośnie niszcząc ekosystemy oraz wykorzystując ograniczone już zasoby naturalne. Uczniowie zostali zapoznani z następującymi zagadnieniami:

- w jaki sposób tytoń niszczy nasze lasy?

- w jaki sposób uprawa tytoniu niszczy glebę?

- w jaki sposób używanie tytoniu wpływa na zaopatrzenie w wodę?

- w jakiś sposób tytoń zanieczyszcza powietrze?

- w jaki sposób tytoń przyczynia się do zaśmiecania planety?

- jakie są humanitarne i ekonomiczne obciążenia związane z używaniem tytoniu?

Mamy ogromną nadzieję, że nasze działania przyczynią się do zwrócenia uwagi wychowanków na negatywne skutki zdrowotne, ekonomiczne oraz środowiskowe jakie niesie ze sobą używanie tytoniu oraz wpłynie na podjęcie właściwej decyzji w przyszłości.