Dzień Dobrych Uczynków

Z okazji dnia dobrych uczynków 19.05.2022 wychowankowie Internatu postanowili zadbać o kwiatki w swojej świetlicy. Wszystkie dokładnie umyli oraz podlali, a także wyznaczyli dyżury dbania o nie w przyszłości. Podczas rozmów dzieci miały okazję dyskutować na temat tego czym są dobre uczynki, a czym nie są oraz czy łatwo nam przychodzą? Czy jeśli robimy coś dobrego z przymusu to też jest dobry uczynek czy już nie? Czy dobry uczynek zawsze musi ktoś widzieć? Do kogo lub czego możemy kierować dobre uczynki? Te rozważania z pewnością przyniosły wychowankom refleksję na temat codziennego zachowania oraz motywów swojego działania.

Tym samym dzieci wykonały 10te – ostatnie już zadanie z małpką Iwoną. Dziękujemy wszystkim za udział w projekcie i pracę nad nim przez cały rok szkolny 2021/2022. Do zobaczenia w innych ciekawych przedsięwzięciach !